Atuty szkoły

WITAMY W GIMNAZJUM NR 3

• Gimnazjum Nr 3 znajduje się na bezpiecznym osiedlu SPORTOWA, przy ul. Wyspiańskiego, niedaleko ul. Krakowskiej, co daje łatwy dojazd do nas z różnych punktów miasta,  jest szkołą stosunkowo małą, ale dobrą i bezpieczną – w mało licznych klasach (ok. 20 -osobowych) uczniowie nie są anonimowi!
  • Nauka w naszej szkole odbywa się w godzinach 8.00 – 14.10, co umożliwia udział w różnorodnych zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych zgodnych z zainteresowaniami i pasjami uczniów.
  • Kadra nauczycielska to w 99% nauczyciele dyplomowani, zaangażowani w swoją pracę.
  • W naszej szkole uczniowie osiągają wyniki na miarę swoich możliwości – uczniowie z dużym potencjałem na wejściu zdają egzaminy z wynikami blisko 100%. Wielu otrzymuje stypendium dyrektora lub stypendium Miasta Rzeszowa czy też stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego.
  • Uczniowie z trudnościami w nauce mogą zawsze liczyć na naszą pomoc. Zaczynają wierzyć w swoje możliwości i planują dalszą naukę w liceach lub technikach.

Posiadamy bogate zaplecze sportowe:

• 2 sale gimnastyczne,
  • sala z lustrami do ćwiczeń tanecznych,
  • siłownia,
  • boisko do siatkówki plażowej,
  • boisko do piłki nożnej ze sztuczna trawą,
  • stoły do gry w tenisa stołowego podczas przerw
  • oraz nowoczesne pomoce i sprzęty, sale wyposażone w rzutniki i komputery, tablice interaktywne,laboratorium językowe, salę audiowizualną.

siłownia step sala jzykowa lepsza m OLYMPUS DIGITAL CAMERA sala multimedialna

• Organizujemy wycieczki pod hasłem „Cudze chwalicie, swojego nie znacie”, rajdy, lekcje muzealne, spotkania z ciekawymi ludźmi, wyjścia do kina, teatru, audycje muzyczne, żywe lekcje historii.

lekcja historii park linowy

• Uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania poprzez udział w zajęciach pozalekcyjnych, np. warsztatach teatralnych, tanecznych, STREET LIFE (taniec uliczny), sportowych (SKS, zajęcia sportowe prowadzone we współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim), kołach przedmiotowych, działając w SU, w kole Caritas, redakcji szkolnej gazetki, wolontariacie.
  • Twórczy wkład w życie szkoły wnosi Samorząd Uczniowski, organizując  wiele imprez szkolnych.
  • Uczniowie pielęgnują tradycje szkolne uczestnicząc w różnorodnych imprezach szkolnych (m.in. Pasowanie na gimnazjalistę, obchody Dnia Patrona, Dzień Sportu, wigilie klasowe, Dzień Papieski).

pasowanie Wigilia1

•  Sposobem na spędzenie czasu wolnego są: dyskoteki, NEON PARTY, wieczory filmowe, wspólne grillowanie.
  •  Od kilku lat młodzież naszego gimnazjum aktywnie uczestniczy w pracach Rady Młodzieży Miasta Rzeszowa.
  • Organizujemy konkursy szkolne (m.in. „Matematyczny Czar Par”, „Historia Rzeszowa na murach pisana”,
  • ”Britain in a nutshell”) oraz międzyszkolne (m.in. „Kartka Bożonarodzeniowa”, „Magiczny Rzeszów”)

czarpar8 czarpar5 czarpar9

• Uczniowie naszego gimnazjum biorą udział w wymianie międzynarodowej (m.in. współpracujemy z dwiema szkołami partnerskimi w Niemczech: w SanktInsberg  w Zagłębiu Saary oraz w Lehrte  w pobliżu Hanoweru).
    Realizujemy projekty międzynarodowe:
  • Adwentowy –realizowany w Germshein / Niemcy
  • „Deutsch – polnischeBegegungen in Auschwitz” – realizowany w Oświęcimiu
  • „My sąsiedzi pracujemy razem” – realizowany równolegle w Polsce i w Niemczech

Ewa _Niemcy1 Ewa_Niemcy7 DSCN1890

Gimnazjum Nr 3  od początku swojego istnienia, funkcjonuje w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 3 razem  z VIII LO.

Jakie to daje korzyści?

• W jednym budynku spotykają się uczniowie w wieku gimnazjalnym i młodzież, która ma już za sobą najbardziej burzliwy etap dorastania – częste wspólne imprezy, wyjścia i uroczystości szkolne powodują bardziej dojrzałe i odpowiedzialne zachowania gimnazjalistów;

Wigilia 2013 23 niepodległość 2 dzien naucz. 2

• Nauczyciele gimnazjum znają dobrze podstawę programową liceum, co przy ścisłym powiązaniu etapu gimnazjum (III) z etapem liceum (IV) pozwala na lepsze przygotowanie ucznia do egzaminu gimnazjalnego, a potem maturalnego (dzisiaj treści programowe są uporządkowane liniowo – w liceum następuje kontynuacja tego co było w  gimnazjum);
  • Uczniowie mają szansę kontynuować naukę w „znajomym” liceum – pod opieką nauczycieli, którzy rozpoznali ich uzdolnienia i predyspozycje.
  • W szkole naszej mieści się sklepik oraz barek z gorącymi i smacznymi posiłkami. Uczniowie korzystają z boksów szatniowych.
  •  Szkoła posiada rozbudowany monitoring wewnątrz i na zewnątrz budynku.

W szkole staramy się stworzyć miłą atmosferę, klimat życzliwości i zaufania,
tak aby każdy uczeń czuł się w niej dobrze i bezpiecznie.

Odwiedź nas i przekonaj się sam!

buzie

ZAPRASZAMY!!!