INTERNETOWE CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ

„Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej” współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego wyposażone jest w  16 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu oraz urządzenia wielofunkcyjne (skaner, drukarka i kopiarka). Na komputerach zainstalowano:

• multimedialną Encyklopedię Powszechną PWN 2007,
  • multimedialny Atlas świata PWN 2007,
  • multimedialny słownik języka polskiego oraz słownik wyrazów obcych Słowniki PWN.

Zasady korzystania z komputerów zostały przedstawione w regulaminie ICIM.

Serdecznie zapraszamy!

Biblioteka szklona posiada w swych zbiorach ok. 10 tys. woluminów. Słowniki, encyklopedie, leksykony i inne opracowania tematyczne stanowią bezcenny skarb jej zasobów. Każdy uczeń ZSO nr 3 ma tu założoną kartę czytelnika. Oprócz czasopism młodzieżowych (Victor, Cogito), oferujemy naszym czytelnikom duży wybór literatury młodzieżowej oraz nowości wydawnicze takich autorów jak: Grochola, Terakowska, Szwaja, Bąkiewicz, Matuszkiewicz, Kapuściński, Myśliwiec i inni współcześni. Oprócz tego kompletowane są teczki zagadnieniowe, np.: o Janie Pawle II,  zwyczajach i obyczajach świątecznych, o sektach, anoreksji, paleniu tytoniu, malarstwie, turystyce itp. Atutem naszej biblioteki jest mieszcząca się w niej pracownia multimedialna, otwarta dla uczniów i pedagogów naszej szkoły.

Zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów.

Dzień tygodnia  Godziny pracy
poniedziałek   7.30 14.30