Projekt edukacyjny

Od roku szkolnego 2010/2011 wszyscy uczniowie mają obowiązek  zrealizowania projektu edukacyjnego w czasie trwania nauki w gimnazjum. Projekt  realizowany jest raz w całym cyklu kształcenia, a informacje o udziale ucznia w realizacji  projektu edukacyjnego oraz temat projektu edukacyjnego wpisuje się na świadectwie ukończenia  gimnazjum. Udział ucznia i jego zaangażowanie w realizację projektu edukacyjnego jest brany pod  uwagę przy ustalaniu oceny zachowania ucznia.
praca grupowa
W naszym gimnazjum projekty realizowane są w klasie drugiej. Projekt może trwać  od 2 tygodni do 7 miesięcy, może on być badawczy lub zadaniowy, realizowany w zespołach  oddziałowych, międzyoddziałowych lub międzyklasowych. Każdy zespół może liczyć od 4  do 6 osób. Uczniowie proponują swój temat projektu lub wybierają go z przygotowanej przez  koordynatora puli tematów. Nad pracą całego zespołu czuwa nauczyciel-opiekun. Jednym
 z warunków zaliczenia projektu jest jego prezentacja na forum publicznym.
Do tej pory w naszym gimnazjum realizowane były między innymi następujące projekty:
 
1. Rzeszów – moje miasto.
 
2. Woda w życiu człowieka.
 
3. Okiem na świat – nasza podróż po Wielkiej Brytanii. 
 
4. Nikotynizm – sposoby wychodzenia z nałogu.
 
5. Najciekawsze miejsca w Polsce.
 
6. Parki Narodowe.
 
7. Kampania wrześniowa 1939.
 
8. Prywatne życie Adolfa Hitlera.
 
9. Polscy nobliści.
 
10. Rzeszów za czasów I i II wojny światowej.
 
11. Ciekawostki o Londynie.
 
12. Ekologia w życiu człowieka.
 
13. Zdrowe żywienie.
 
14. Wybory do samorządu uczniowskiego w naszym gimnazjum.
 
15. Pierwszy dzień wiosny.
PROJEKT EDUKACYJNY 2015/2016
“NAJLEPSZA  MAMA NA ŚWIECIE”

PROJEKT EDUKACYJNY KLASY IIA

  Dnia 30.05.2016 odbyła się w naszym gimnazjum prezentacja projektów edukacyjnych. W tym roku szkolnym 17 uczniów klasy 2a zmagało się z tym wyzwaniem. Uczniowie pracujący pod opieką pani Anny Mazurkiewicz przygotowali projekt „ Matka na co dzień i w literaturze”.  Na uroczystości obecne były wszystkie mamy, pani  dyrektor Anna Murias, pani wice dyrektor Marta Malisiewicz oraz nauczyciele. Przybyli goście obejrzeli wzruszający montaż słowno-muzyczny „Najlepsze u Mamy jest to, że ją mamy” któremu towarzyszyła przepiękną prezentacja multimedialna poświęconą Matkom, otrzymali broszurkę informacyjną na temat realizowanego projektu. Na końcu każda mama otrzymała od swojego dziecka skromny kwiat. Dopełnieniem tego miłego popołudnia był słodki poczęstunek.

zd5
zd6
zd7
zd8
P1110559 (1)

P1110561

zd4

zd3

PROJEKTY EDUKACYJNE 2014/2015
KLASA 2A – JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

       Klasa IIa w ramach realizacji projektu edukacyjnego wystawiła szkolne Jasełka. Uczniowie przygotowali piękną część artystyczną, samodzielnie wykonali wszystkie dekoracje, zaproszenia dla nauczycieli, mini śpiewniki z wykonywanymi piosenkami oraz kartki z życzeniami dla przybyłych gości.

IMG_2386-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prezentacja Jasełek odbyła się 19.12.2014 w dniu klasowych wigilii. W tym przepięknym i wzruszającym wydarzeniu udział wzięli wszyscy uczniowie gimnazjum, Pan Dyrektor, Pani Wice-Dyrektor, Pani Pedagog oraz nauczyciele.

IMG_2383-1               IMG_2406

 

 

 

 

 

Cała widownia w ciszy i skupieniu obejrzała spektakl przygotowany przez uczniów klasy IIa, a brawom i wiwatom nie było końca. Uczniowie pracowali pod kierunkiem Pań: Marty Malisiewicz, Agnieszki Lewkowicz i Pani Wice-Dyrektor Anny Murias. Po obejrzanym widowisku Pan Dyrektor Tomasz Pajęcki podziękował uczniom i nauczycielom za trud i ogrom pracy.

IMG_2421                          IMG_2352

 

 

 

 

 

Ksiądz Grzegorz Złotek odmówił modlitwę i przeczytał fragment Pisma Świętego, a następnie Pan Dyrektor złożył wszystkim życzenia i połamał się opłatkiem z przedstawicielami klas.

IMG_2425IMG_2359

 

 

 

 

 

 

 

PROJEKT EDUKACYJNY 2013/2014

W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie pracowali nad realizacją dwóch projektów.

Klasa IIa opracowywała zagadnienie: „ Z kobietami źle, a bez kobiet jeszcze gorzej” – Rola kobiety w historii i w świecie współczesnym. Uczniowie pracowali w trzech grupach: multimedialnej, teatralnej i plastycznej

Grupa multimedialna opracowała bardzo ciekawą prezentację na temat „Wielkich kobiet w historii”, grupa teatralna przygotowała krótkie, humorystyczne przedstawienie „Z kobietami źle, bez nich jeszcze gorzej”, a grupa plastyczna wykonała piękną dekorację oraz papierowe tulipany, jako prezent dla każdej z przybyłych na prezentację pań.

image001  image003

image005

image007

image009

Klasa II b, czyli klasa uczniów niesłyszących realizowała projekt pt. „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia – wykonanie potrawy wigilijnej”. Uczniowie przygotowali tradycyjne danie wigilijne jakim są pierogi na wigilię klasową. Jedną z osób, która miała przyjemność jeść przygotowane przez uczniów danie był Pan Dyrektor, który zapewnił, że pierogi są pyszne. Chłopcy wykonali także prezentację multimedialną dotyczącą tradycji i zwyczajów świąt Bożego Narodzenia.

image011

image013

image015

image017

image020

image021

image023

image025

               31.03.2014 odbyła się prezentacja projektów edukacyjnych. Uczniowie obu klas w obecności Pani Dyrektor, Pana Dyrektora, rodziców i nauczycieli zaprezentowali efekty swojej pracy.

 
image028

Jako pierwsi wystąpili uczniowie niesłyszący z klasy 2b. Chłopcy przedstawili prezentację na temat świąt Bożego Narodzenia a następnie odbył się pokaz slajdów dokumentujący ich pracę nad wykonaniem pierogów, które były degustowane podczas wigilii klasowej w grudniu 2013.

image030

image032

    Następnie prezentowali się uczniowie z klasy 2a. Na początku odbyła się krótka część artystyczna dotycząc oczywiście płci pięknej. Następnie zgromadzeni goście obejrzeli prezentację na temat wielkich kobiet w historii, wysłuchali wierszy, aforyzmów i myśli filozoficznych na ich temat. Na zakończeni każda z przybyłych pań otrzymała wraz z życzeniami papierowego tulipana. Kwiaty wykonane były przez samych uczniów.

 image034

image036

image038

image040

   Obie prezentacje bardzo się podobały i nagrodzone zostały gromkimi brawami. Pani Dyrektor podziękowała uczniom i ich opiekunom za ciężką pracę.

image042